Барса пет пъти разби БАТЕ-бетона в Минск (видео)

23:37
БАТЕ Борисов загуби от Барселона с 0:5 у дома в мач от груповата фаза на Шампионската лига.

Съвсем очаквано, "каталунците" се настаниха трайно в половината на съперника си. Домакините се защитаваха буквално с 11 човека и играеха за 0:0. Барса отправи 2-3 опасни удара към вратата на Бате, но като цяло беларусите удържаха натиска. В 19-а минута обаче гостите пробиха бетона на съперника. Александър Володко засече на далечната греда подаване отдясно за 1:0 в собствената си врата. Три по-късно Вия центрира прецизно отляво, стражът на БАТЕ излезе неразчетено и Педро с глава прати топката във вратата. В 31-а минута Володко от домакините бе изведен сам срещу Валдес, но не успя да върне едно попадение. В 38-а Барса вкара трети гол. Вратарят на Бате сбърка фатално, след като първо улови центриране отдясно, но после изпусна топката и Меси я прати в мрежата за 3:0.

През второто полувреме "каталунците" продължиха в характерния си стил с множество къси подавания, а домакините нямаше как да излязат от ролята на "боксова круша". Меси в 55-а минута вкара за 4:0. Испанците пропуснаха още изгодни положения преди в 90-а Вия да фиксира крайното 5:0.

Стартови състави:

БАТЕ Борисов: Гутор, Бордачев, Филипенко, Симич, Концевой, Володко, Брешан, Олехнович, Бага, Рудик, Кежман

Барселона: Валдес, Алвеш, Пуйол, Абидал, Масчерано, Кейта, Педро, Алкантара, Шави, Меси, Вия