Специалния: Показахме характер в труден момент

11:01
Показахме характер в труден момент, доволен бе треньорът на Реал Мадрид след успеха с 6:2 над Райо Валекано в мач от поредния кръг на испанската Примера.

Въпреки категоричния резултат, срещата не бе лесна за "белия балет".

"В най-трудните моменти се вижда характерът, който един отбор притежава и аз съм много доволен, че успяхме да реагираме както трябва. Изостанахме още в началото и това ни шокира. Затова и след 25 минути трябваше да сменя Лас с Йозил, но просто двубоят изискваше подобна промяна и Диара разбра напълно това. Беше хубаво, че до края на полувремето обърнахме ситуацията. След това допуснахме грешка и върнахме съперника в срещата при 3:2. Райо показа, че не случайно е в елита. Останахме и с човек по-малко, но въпреки това нанизахме още 3 гола и постигнахме хубава победа, от която имахме нужда. Донякъде рискувах, след като поставих едновременно на терена Йозил и Кака, които се справиха отлично, но все пак на Чаби Алонсо щеше бъде трудно да играе в центъра сам. Поздравления аз противника, който игра открито и без страх", коментира Моуриньо.