Реал счупи каръка срещу Райо, Кристиано вкара три (видео)

22:48
Реал Мадрид победи Райо Валекано с 6:2 на "Бернабеу" в мач от поредния кръг на испанската Примера.

Кристиано Роналдо вкара хеттрик за успеха на своите. Въпреки убедителния резултат, в големи периоди от срещата тимът на Жосе Моуриньо изпитваше сериозни затруднения.

Двубоят започна с гол от съблекалнята на Мичу, който изненада "белия балет" още в 1-а минута. Гостите играеха освободено, не изпадаха в глуха защита и дори създадоха по-опасните положения в началото на срещата. В средата на първото полувреме Жосе Моуриньо замени Ласана Диара с Месут Йозил. Германският национал раздвижи играта на "кралския клуб", но въпреки това Реал трудно стигаше до реални голови ситуации. В 39-а обаче Роналдо бе изведен чудесно отляво и мушна топката между краката на вратаря за 1:1. До края на първата част домакините натиснаха сериозно и в 45-а минута Гонсало Игуаин отбеляза втори гол за своите. След центриране от фаул Серхио Рамос надскочи стража на Райо и свали топката за аржентинеца, който я прати в мрежата – 2:1 за Реал.

След почивката бърза атака на "белия балет" в 51-а минута завърши с фаул и дузпа в полза на домакините. Роналдо изпълни точно и покачи на 3:1. Четири по-късно обаче Мичу върна едно попадение, а в 57-а Ди Мариа бе изгонен с втори жълт картон. Въпреки че остана с човек по-малко, "кралския клуб" още веднъж порази вратата на Райо. След центриране от корнер, Рафаел Варан вкара страхотен, може би малко случаен гол след акробатично изпълнение с пета. В 73-а минута Йозил асистира на Карим Бензема, който с хубав шут от границата на наказателното поле бе точен за 5:2. Десет по-късно Роналдо бе задържан от вратаря на гостите и реферът свири втора дузпа в полза на Реал. Кристиано изпълни технично и оформи своя хеттрик.

szólj hozzá: real - rayo 6-2 highlights