М'гладбах отново мечтае, Дортмунд би накрая

18:35
Отборът на Борусия Мьонхенгладбах победи с 1:0 у дома Нюрнберг и излезе начело в класирането на Бундеслигата с 16 точки от 7 мача.

Изненадата през този сезон в Германия стигна до успеха след гол от дузпа на Даемс в 75-та минута. Така домакините изпревариха с една точка досегашния лидер Байерн Мюнхен, който е с мач по-малко.

Действащият шампион Борусия Дортмунд пък едва стигна до успех с 2:1 над Майнц 05 като гост. Мюлер откри за домакините в 33-та минута, но Перишич изравни през второто полувреме, преди Пишчек да донесе успеха за своя тим в 90-та минута.

Пореден провал пък записа тимът на Гара Дембеле, Фрайбург, който падна с 2:4 като гост на Шалке 04. Малиецът изобщо не се появи в игра, пренебрегнат за пореден път за сметка на Папис Сисе. Именно последният откри резултата още във 2-та минута, но след това домакините отвърнаха с четири гола. Фарфан, Хунтелаар, Холтби и Раул оформиха разгромното 4:1, преди резервата Йендришек да върне още един гол в последните минути.

Волфсбург пък игра едно полувреме с 10 души, но все пак стигна до победа с 1:0 при домакинството си на Кайзерслаутерн. Киргиакос от тима на "вълците" бе изгонен директно в 45-та минута, а единствения гол в срещата вкара Дежагах в 63-та минута.

Аугсбург и Хановер 96 направиха равенство - 0:0.