Монпелие еднолично на върха в Лига 1

07:54
Лион слезе от върха в Лига 1, след като падна с 0:1 като гост на Каен в среща от френското първенство.

Домакините вкараха от дузпа, точен за тях бе Бенжамин Ниве. Вратарят на гостите Уго Лорис пък направи фаула за наказателния удар и бе изгонен от игра. Ниве също напусна за втори жълт картон по-късно, но Лион не се възползваха.

Това позволи на Монпелие да си върне първото място след победа с 3:1 над Аячо в Корсика. Реми Кабела и Марко Естрада вкараха в първите 9 минути, а Джон Утака добави трети гол преди почивката, за да реши мача. Монпелие вече има пет победи в първите си седем мача през сезона. Мехди Мостефа вкара почетното попадение за гостит.

Рен пък забиха четири гола през второто полувреме, за да разбият Сошо с 6:2. Виктор Монтано вкара на два пъти за Рен, а Жан Кана Биюк, Жулиен Фере, Юсуф Хаджи и Жирес Екоко вкараха другите голове за Рен, докато Едуар Бутин и Модибо Майга бяха точни за Сошо.