Ливърпул, Челси и Сити продължават в Карлинг Къп

00:37
Отборът на Ливърпул продължава в следващия 4-и кръг на турнира Карлинг Къп, след като постихна успех като гост над Брайтън с 2:1. Мърсисайдци отбелязаха първите два гола в мача, първо чрез Крейг Белъми в 7-та минута, а след това чрез Дирк Кайт в 81-та минута. Брайтън пък реализира попадението си от дузпа в самия край на срещата, а негов автор стана Барнс.

Манчестър Сити от своя страна постигна домакинска победа над Бирмингам с 2:0, а попаденията за "гражданите" реализираха новото попълнение Оуен Харгрийвс в 17-та минута и италианският нападател Марио Балотели в 38-та минута.

Челси пък се измъчи максимално при домакинството си на Фулъм и спечели срещата след изпълнение на дузпи (4:3), а редовното време и продълженията приключиха при резултат 0:0. Малко след началото на второто полувреме на този двубой защитникът на "сините" Алекс получи червен картон, а Пайтим Касами пропусна за реализира дузпа за Фулъм.