Шахтьор шамароса Тотнъм, Лех и Удинезе с равенство

22:40
Отборът на Тотнъм загуби гостуването си на Шахтьор Донецк с 0:2 в мач от 1/16-финалите на турнира за Купата на УЕФА.

И двете попадения за украинския тим паднаха в края на двубоя, като първо се разписа Селезньов в 78-а минута, а 10 минути по-късно Жадсон оформи крайното 2:0 за Шахтьор.

Тимът на Удинезе пък пропусна възможността да победи като гост полския Лех Познан като срещата завърши при резултат 2:2. Този двобой бе ръководен от българския международен съдия Антон Генов и неговите помощници Никола Джугански и Николай Ангелов, които получиха много добри оценки.

Удинезе откри резултата в 50-а минута, когато Фабио Куайлярела се възползва от лошо избита топка. Италианците удвоиха преднината си пет минути по-късно, когато Мануел Арболеда си отбеляза автогол.

В 81-а минута Ренгифо намали за 2:1, а само три минути по-късно Арболеда донесе равенството за Лех.

Срещата между ФК Копенхаген и Манчестър Сити приключи също при резултат 2:2.

В останалите две срещи Фиорентина загуби от Аякс с 0:1 в Италия, а  Олимпик Марсилия падна със същия резултат от Твенте във Франция.

В сряда вечер се изиграха останалите 11 срещи от 1/16-финалите на турнира.