С гол на Матри, "розовата стара госпожа" подчини бившия на Конте (видео)

17:51
Ювентус победи Сиена с 1:0 като гост в мач от 3-я кръг на италианската Серия "А".

Единственото попадение в срещата отбеляза Алесандро Матри в 54-а минута.

Очаквано "бианконерите" от самото начало взеха инициативата, а домакините приеха играта с своята половина и разчитаха на контри. Треньорът на "старата госпожа" Антонио Конте отново бе заложил на Джакерини в стартовите 11. На терена бе и Вучинич за сметка на Дел Пиеро. Наказаният Де Челие бе заменен от Гросо. Промените в състава на Юве в сравнение с първия мач срещу Парма (победа с 4:1) не се отразиха на схемата 4-2-4. Голяма част от първото полувреме премина в половината на Сиена. Новаците обаче се защитаваха много добре и не позволиха на съперника да създаде абсолютно чиста голова ситуация. Пирло в 16-а минута можеше да открие, но би неточно от удобна позиция. В 23-а пък Киелини опита атрактивна задна ножица и ако ударът му бе малко по-точен, щеше да отбележи изключително красиво попадение. Вучинич често се изтегляше по-назад, за да търси топката. Пепе обаче бе изолиран, а Пирло добре охраняван. Десет минути преди края на полувремето Бардзали сгреши елементарно и подари топката на противников футболист. Последва бърза контра, но Буфон и Бардзали с дружни усилия предотвратиха опасността. Въпреки надмощието си, през първата част Ювентус не успя да намери път към вратата на добре организирания тим на Сиена.

Съперниците не промениха игровото си поведение след почивката. "Бианконерите" отново бяха по-активният отбор и в 54-а минута успяха да открият резултата. Скоростна атака на "старата госпожа" започна с дълъг пас към Джакерини надясно. Той овладя и пусна към непокрития Вучинич. Черногорецът финтира защитник, излезе на чиста позиция, вратарят на домакините го пресрещна и Мирко взе най-вярното решение – да подаде на непокрития Матри, който прати топката в мрежата за 1:0 в полза на Юве. Веднага след попадението Конте направи тактическа смяна, като извади Вучинич и пусна Видал. Малко по-късно Киелини бе принудително заменен от Бонучи. Гостите контролираха мача, а Марти и Видал пропуснаха чудесни възможности за втори гол.

Ювентус: Буфон, Лихтщайнер, Бардзали, Киелини, Гросо, Маркизио, Пирло, Джакерини, Пепе, Вучинич, Матри

szólj hozzá: Si 0-1 Juv