"Акулите" взеха безпроблемна победа в Търговище

19:18
Черноморец Бургас спечели с класическото 3:0 гостуването си на Светкавица Търговище в мач от 6-ия кръг на българския футболен елит.

Гостите успяха да открият резултата още в 14-та минута. Жужу изстреля страхотен удар от около 30 метра, удари напречната греда на домакините, а топката след това се оплете в мрежата на Иван Георгиев. Анеси пък излъга двама защитници на Светкавица и с удар по земята вкара за 0:2 в 55-та минута. Георги Андонов се възползва от груба грешка в отбраната на домакините в 72-та минута и оформи крайното 0:3.

След тази среща Черноморец излиза на 2-о място във временното класиране с 15 точки, а Светкавица търка дъното без точков актив.