Кьолн изненада неприятно Леверкузен на "Бай Арена" (видео)

18:36
Съставът на Кьолн взе дербито с Байер Леверкузен, след като победи с 4:1 в гостуването си на "Бай Арена".

Бившият нападател на Литекс Миливое Новакович продължи отличното си представяне с екипа на "козлите" и откри резултата в 44-та минута, реализирайки второто си попадение за сезона. Лукас Подолкси успя да увеличи на 0:2 в 47-та минута, а в 54-та минута отбеляза втория си гол в мача и трети през кампанията. Силите на домакините обаче стигнаха само до почетно попадение, дело на Симон Ролфес. Мато Яяло оформи крайното 1:4 в 90-та минута.

В друг мач, който се игра днес, Борусия Мьонхенгладбах записа победа като гост на Хамбургер с 0:1. Единственият гол вкара Камарго в 66-та минута.

Херта и Аугсбург поделиха точките в Берлин след 2:2, а Хофенхайм надви у дома Волфсбург с 3:1.

Нюрнберг и Вердер Бремен пък не се победиха и приключиха при резултат 1:1.

Видео от победата на Кьолн  на "Бай Арена" можете да видите ТУК!