Спортинг без Божинов тръгна с победа в Лига Европа

21:53
Спортинг Лисабон победи Цюрих с 2:0 като гост в първи мач от груповата фаза на Лига Европа.

Българският нападател на португалците Валери Божинов бе сред резервите, но не се появи в игра.

Двубоят започна с натиск на гостите и по-добрата им игра в началото даде резултат. В 4-а минута Инсуа засече технично с глава центриране от фаул и изведе португалците напред. Футболистите на Спортинг бяха пълни господари на терена. В 15-а минута обаче Ониеву върна с крак към вратаря при едно единоборство. Стражът на тима от Лисабон вероятно помисли, че противников футболист последен е играл с топката и я хвана, но това не бе така и реферът отсъди пряк свободен удар в наказателното поле на гостите. Патрисио стреля прецизно, но нямаше късмет и топката срещна гредата. Спортинг много бързо си върна контрола над срещата и в 21-а минута Волфшвинкел след подаване на Инсуа отляво засече във вратата на домакините за 2:0. Цюрих опита да се върне в мача, организира 2-3 добри атаки, но в крайна сметка не успя да отбележи и почивката дойде при аванс от два гола за гостите.

През втората част домакините имаха малшанса на два пъти да уцелят гредите. Ситуациите обаче по-скоро бяха плод на невнимание и моментно отпускане в състава на Спортинг. Срещата се развиваше почти на ходом и като цяло португалците контролираха развоя й, въпреки че допуснаха слабости в защита. Треньорът на гостите извърши и трите си смени, но не пусна Божинов в игра.