България победи Германия и очаква своя съперник във втората фаза

18:27
Българският национален отбор по волейбол победи Германия с 3:1 (25:16, 25:27, 26:24, 25:23) в последния си мач от първата фаза на Европейското първенство в Чехия и Австрия.

Възпитаниците на Радостин Стойчев излязоха в зала "О2 Арена" с мисълта само за победа, въпреки някои очаквания, че те ще търсят сметки в групата. Германците се представиха добре и бяха равностойни през по-голямата част от двубоя, но все пак класата на "лъвовете" си каза думата и те стигнаха до успеха.

За момента нашият отбор е на първо място в група "D", като дали ще остане там, ще стане ясно след края на последния мач от групата между Полша и Словакия, който започва в 19:00 часа българско време. Тогава ще стане ясно дали България ще се класира директно за четвъртфиналите на шампионата, или ще премине през плейоф, както и точно кой ще е съперник на националите.

baraban_1987
13.09.2011 21:47

младите ни момчета също ги бива *smile*)) само малко стимул и малко ...*smile*) и новата зала ако им я дадът ще е перфектно *smile*

Kireto1232
13.09.2011 03:07

И още нещо гордейте се ,че сте Българи ние сме велика нация и вианги ще играем с който се паднем и няма да се правим на страхливци като поляци, италянци, бразилци и си бием наред *smile*
Дори и да паднем от Русия мисля ,че ние сме тези който най-много заслужават вече златен медал поляците го направиха един път по същия начин който сега избегват големите отбори...

papagala_92
13.09.2011 02:02

От ясно по-ясно е че ще победим Естония.Единственото неприятно е че руснаците имат ч ден повече почивка и един мач по-малко от нашите и имат повече време да се подготвят.Мача с Естония е тренировка за нашите момчета.Няма смисъл да критикуваме поляците,че са паднали от Словакия при положение,че ние сме си виновни,защото никой не ни е виновен,че изпуснахме 3 геймбола срещу Словакия.Този мач срещу Русия е все едно финала на това европейско.Аз съм сигурен,че победителя от България Русия ще стане европейски шампион.

13.09.2011 00:32

Дано само държавата не затрие волейбола,както го направи с футбола.Спомням си едно интервю на Владо Николов,в което той казва че в Бразилия има милион и двеста хиляди професионални волейболисти,а в България 120.Какво правим след като се откажат Казийски,Николов и Жеков?Дано наистина не стане като с футбола,защото ще е много,много жалко.

Sir_Mitko
13.09.2011 01:33

Напротив,следя волейбола и гледах мачовете на младежите и на кадетите на световните.Младежите се поизложиха леко,но има добри играчи,а кадетите се представиха много добре,така че вярно няма какво да се притесняваме.Моя грешка,извинявам се.

Lahm_Munchen
13.09.2011 01:07

Какво правим след като се откажат Казийски, Николов и Жеков? Явно не следиш волейбола. Казийски от години не е съшия волейболист, който беше, да не говорим, че за националите 1 мач играе, 2 нищо. Цецо Соколов е 1 класа над Владо Николов, но капитана ни е по опитен и знае как да отиграва трудните ситуаций. Жеков не е кой знае колко добър, дори напротив. Всичко го плюят, а и имат основание. Забележете как вдига на Матей, човека чак се навежда. Да не говорим за психиката му. Отдолу идват момчета като Ники Пенчев, близнаците, Гаджанов, Соколов и още много други, така, че няма какво да се притесняваме.

12.09.2011 23:01

аз питам защо не спрат огромните пари които се дават а смешния ни футбол и да ги прехварлят към Успешния ни Волейбол защото от всички спортове това ни представя най добре ....

Retribution
12.09.2011 22:11

ми нямах предвид точно тва че сме най простите просто работата е там че долните отборчета се ни преебават защото ня тях им е изгодно и не им пука дали феновете им са доволни или не а ние не бихме постъпили като тях

Приятел, няма какво да ти се обясни. Волейбола винаги е бил така, а ние не 1 път сме го яли заради тази тъпа схема. Кофти се получи, но знам, че наще могат да победят Русия.

UnitedRules
12.09.2011 22:00

Радостин Стойчев го каза и по новините - Как да кажа в очите на момчетата да паднат, не разбирам спорта по този начин.

ЕВАЛА!

UnitedRules
12.09.2011 21:56

Аз не разбирам тази спортна схема - излизаш да загубиш? Защо мачовете не се играят по едно и също време, за да няма такива долни подигравки. Това си е чисто уговаряне на среща, което заслужава дисквалификация. Мисля, че спортът е създаден за да има състезание, хъс, и амбиция за победа. А тук виждам точно обратното. Не съм на 100% запознат с правилата на този спорт, признавам си, но тук не виждам логика. Ще се радвам ако някой ми обясни. И не смятам, че сме най-простите. В спортът винаги се излиза за победа! Или всичко или нищо. Според мен дори (евентуално като победим Естония, де) една победа над Русия на четвъртфинал ще е много по-сладка от колкото на финал!

UnitedRules
12.09.2011 21:33

Все някой ще трябва да играе с Русия, а очевидно само ние имаме топки за това. Поляците се напикаха от страх.

Retribution
12.09.2011 21:46

всичко е точно както той казва се ние се оказваме най простите и срещаме силните отбори но поне пак играем с достойнство всеки мач и не падаме просто защото ще ни е по добре от това ами всеки мач излизаме за победа успех на нашите отборът на русия е наистина силен но имаме шанс на миналото световно бразилците ей така паднаха 0-3 от нас само за да избегнат силните отбори сега сащото става с полша ще видите че като се изправят пак срещу словакия ще ги бият без особенни проблеми а сега нарочно паднаха

UnitedRules
12.09.2011 21:08

Полша просто ще си легнат като стой та гледай, не се надявай, че ще бият .... те излязоха с резервите и взеха първия гейм от благоприличие *smile*) Но са големи мишки, лягат от раз. Някъде тук ми се губи концепсията за спорта? ..... Тренъорът им е казал: "Момчета излизаме и трябва да загубим." ... мишки. Като гледам България ще играе плейоф с Естония, а след това победителя от срещата играе четвъртфинал с първия от групата на сборная, т.е Русия. Е дано отстраним руснаците на четвъртфинала, ще бъде голямо зрелище *smile*

zlatito719

е жалко легнаха поляците нищо ще играем с естония

zlatito719
12.09.2011 20:57

за сега 1:2 за словакия дано полша да бият в 4-тия гейм е 20:20 айде полша *cool**cool*

Exi7
12.09.2011 20:26

Дори и Поляците да легнат на Словакия, България пак ще продължа напред,дали по 1 или друг начин, България е сила в този спорт, Волейбола, ММА, щанги, това ни е силата !

UnitedRules
12.09.2011 19:45

За мен това е правилната стратегия. А и в случаят не говорим за футбол, а за волейбол и мисля, че самото място на Българите в топ 10 не означава, че това е чак толкова наивно. Аз вярвам. Това остана единствения колективен спорт, в който сме едни от най-добрите, за това се надявам с малко късмет и много усилия да започнем да го доказваме при всеки един удобен случай и да мачкаме наред.

BASTARD
12.09.2011 19:11

Поне във Волейбола сме г/д добри.Браво на момчетата!

12.09.2011 19:24

моя грешка *lol* там много добри може би само Русия и Бразилия са по-силни от нас *lol*

Governor
12.09.2011 19:21

1. Бразилия 2. Русия 3. САЩ 4. Италия 5. Сърбия 6. Куба 7. БЪЛГАРИЯ Горе долу?! *joking*

tarantino_q
12.09.2011 19:14

Не сме г/д добри. Във волейбола сме машини. СИЛА!!!

teodorta4ev

Г/д добри *joking* .... Браво момчета! И както каза коментар #2 да се надяваме !

manutd_forlife
12.09.2011 18:57

да се надяваме сега Полша да бие Словакия *smile*

bianconer85
12.09.2011 19:41

Амин. За жалост обаче, в живота рядко подобни наивни стратегии успяват.

UnitedRules
12.09.2011 19:28

Сметките се правят най-лесно. Не е голяма философия да легнеш на някой, но въпросът е ЗАЩО ?! Има една дума: Който го е страх от мечки, да не ходи в гората!! А за мен отборите, които си правят сметки са жалки слабаци! Защо Русия не си прави сметки? Мачка наред! Това е отбор. Всички се страхуват да не се паднат с Русия, но според мен Русия се страхува само и единствено от нашите момчета. Ако искаме да докажем, че сме най-добрите, трябва да смачкаме най-добрите! Точка. Никакво сметкаджийство. Ако ще мачкаме, да мачкаме наред!