Драматична загуба за България на старта на Евро 2011

18:37
Отборът на България допусна сензационна загуба с 2-3 (24:26, 25:27, 26:24, 25:19, 15:17) гейма от слабака Словакия в първия си мач от група "D" на Европейското първенство по волейбол в Чехия и Австрия.

България отиде на форума в Чехия и Австрия като един от фаворитите, но не така започна срещата в Прага днес. След изключително равностоен първи гейм, словаците използваха шанса си и поведоха с 1-0 след добра атака на Немец. И във втория гейм нещата бяха същите, противникът по нищо не отстъпваше на именития си съперник и след две успешни атаки на Дивис взе още по-солидна преднина. В третия гейм нашите волейболисти успяха да поизчистят грешките в играта си и намалихме резила след 26:24.

Късметът също бе на страната на Словакия през почти целия мач, но в четвъртия гейм най-после показахме истинското си лице и контролирахме нещата до крайното 25:19.

Вместо да довършим противника в тайбрека, нещата отново станаха трудни за нашия тим и след като пропуснахме три мач бола, дойде ред на словаците да получат шанс да затворят мача. Те се възползваха от нея и приключиха 2,5-часовата драма. Останалите отбори в групата ни са Полша и Германия.