Динамо Киев и Валенсия с равенство в студа

20:54
В 1/16-финален двубой за Купата на УЕФА, игран тази вечер от 19:00 часа българско време, отборите на Динамо Киев и Валенсия не успяха да излъчат победител и завършиха при резултат 1:1.

Срещата се игра на стадион "Валери Лобановски", в украинската столица, при тежки метеорологични условия и беше ръководена от главния съдия от Белгия Серж Гумеини, с помощници Валтер Вроманс и Михаел Кейен. Температурата от -3 градуса определено попречи на качеството на игра, но все пак зрителите видяха две попадения.

Гостите излязоха напред в резултата още в 8-а минута след гол на Давид Силва, който се възползва от центриране от лявото крило и откри резултата.

Домакините се добраха до равенството в 62-а минута когато Артьом Милевски се оказа най-съобразителен след центриране от фаул и преодоля Сезар Санчес. Само две минути след отбелязването на гола си, украинският нападател видя втори жълт картон, показан му за симулация, и се отправи към съблекалните.