Байер победи Аугсбург и оглави Бундеслигата (видео)

12:16
Байер Леверкузен излезе начело в класирането на Бундеслигата. "Аспирините" разбиха като гост новака Аугсбург с 4:1 и натрупаха сериозно самочувствие преди мача си от груповата фаза на Шампионската лига с Челси през седмицата.

Сидни Сам се разписа на два пъти, а по едно попадение добавиха Щефан Кислинг и Ерен Дердийок.

Домакините започнаха доста добре мача и успяха да поведат след гол на японеца Хаджиме Хосогай в 5-та минута, но само секунди по-късно Сам направи 1:1. Аугсбург, които продължават да търсят първата си победа в Бундеслигата, бяха близо на два пъти до второ попадение, но в 23-та минута Кислинг бе оставен непокрит и покачи за гостите след шут от 10-ина метра. През втората част Сам вкара втория си гол, а Дердийок сложи точка на спора за крайното 1:4.

Леверкузен, които са сребърни медалисти от миналия сезон, вече имат 10 точки от 5 мача и заемат временно първото място в класирането. Байерн Мюнхен, които са с 9 точки, обаче могат да се върнат още днес на върха, ако победят Фрайбург. Шалке 04, които също имат актив от 9 точки, а в неделя гостуват на Волфсбург. Третият тим с 9-точков актив - Вердер Бремен, пък приема днес у дома трагичния от началото на сезона отбор на Хамбургер.

szólj hozzá: Aug 1-4 Bay