"Старата госпожа" преряза лентата на "Арена Ювентус" с равенство (видео)

09:21
Ювентус преряза лентата на новия си стадион "Арена Ювентус" с равенство 1:1 срещу английския Нотс Каунти.

Преди мача шефовете на "старата госпожа" организираха пищна церемония, на която присъстваха много гости и легенди на тима.

"Бианконерите" обаче не успяха да зарадват феновете си с победа. Между другото, съперникът Нотс Каунти не бе избран случайно. През 1905-а година, когато Юве печели първата си титла, отборът взаимства от англичаните "черно-белия" екип, който след това се превръща в запазена марка на италианския гранд.

През първото полувреме на срещата голове не паднаха. "Старата госпожа" имаше надмощие, но Дел Пиеро, Матри и Елия пропуснаха да отбележат.

Лука Тони изведе домакините напред осем минути след подновяването на играта. Юве спечели дузпа, но ударът на Куалярела от бялата точка бе отразен. Тони се озова на точното място и прати топката във вратата. Домакините обаче позволиха на съперника да се активизира в края на срещата и Лий Хюс в 87-а минута след меле пред вратата на "бианконерите" изравни.

В неделя грандът от Торино ще изиграе първия си мач от новия сезон в Серия "А". На "Арена Ювентус" гостува Парма.

Ювентус стартов състав: Буфон, Мота, Бонучи, Бардзали, Де Челие, Пациенца, Видал, Пепе, Елия, Дел Пиеро, Матри