ЦСКА развинти Академик в контрола на "Армията"

20:00
Отборът на ЦСКА разгроми с 6:0 Академик София в контролна среща, играна на стадион "Българска Армия".

С нови два гола за "червените" се отличи нападателят Спас Делев, който бе освободен преди няколко дни от лагера на националния отбор от селекционера Лотар Матеус и не взе участие във вчерашната загуба от Швейцария с 1:3.

През първата част наставникът на "армейците" Милен Радуканов заложи на футболисти, които рядко попадат в игра, и още в шестата минута защитникът Павел Виданов откри резултата. В 18-та минута младият Станислав Костов удвои от дузпа, а в края на полувремето новото попълнение Саша Живец пропусна да се разпише от нова дузпа.

През втората част в игра за ЦСКА се появиха голяма част от титулярите, които отбелязаха цели четири попадения. Жуниор Мораеш, Мишел Платини и Делев на два пъти реализираха головете, а "червените" изпуснаха още няколко удобни положения пред вратата на Академик.

В предстоящия кръг на "А" група ЦСКА приема отбора на Локомотив Пловдив в понеделник от 20:00 часа.