ЦСКА разби Металург Скопие на "Българска армия"

09:13
Пред около 300 зрители на стадион "Българска армия" отборът на ЦСКА победи Металург Скопие с 3:0 в приятелски мач по футбол, игран с начален час 21,00 часа.

Домакините доминираха през целия мач, а резултатът бе открит от Спас Делев в 35-та минута: националът финтира македонски защитник в наказателното поле и с точен удар от около десетина метра изпрати топката в мрежата на македонския вратар Павлович. В последната минута на първото полувреме Александър Якимов изпълни ъглов удар, бразилецът Мишел Платини бе най-съобразителен и резултатът стана 2:0 за ЦСКА.

А в 78-та минута бе най-красивият момент в мача привлеченият от Пирин Благоевград млад нападател Антон Карачанаков с отличен удар от 30 метра не остави никакви шансове за резервния вратар на Металург Скопие Ефремов - 3:0 за ЦСКА. В 84-та минута Пламен Крачунов с цената на нарушение спря откъсващ се македонски футболист и получи директен червен картон. Пламен Крачунов обаче бе сменен с друг футболист на ЦСКА
по взаимна договорка между треньорските щабове на двата отбора.

ЦСКА започна със следния стартов състав: Караджов,. Трифонов,. Виданов, Халилович, Крачунов, Галчев, Платини, Делев, Живец, Якимов, Мораес. През второто полувреме старши треньорът на ЦСКА Милен Радуканов направи девет смени, като единствено Борис Галчев, който бе с капитанската лента в този мач, и бразилецът Мишел Платини играха през всичките 90 минути.

ЦСКА - Металург - 3:0
Голмайстори: 1:0 Спас Делев 35, 2:0 Мишел Платини 45, 3:0 Антон Карачанаков 78