Япония оцеля във политико-футболния трилър със Северна Корея

16:56
Япония надви трудно Северна Корея с 1:0 след драматичен победен гол в допълнителното време на тази световна квалификация от група 3 на зона Азия.

Бранителят Мая Йошида се разписа с глава в 94-та минута под дъжда в Сайтама в първия мач от трети кръг на местните квалификации за Световното първенство през 2014. Северна Корея нямаха късмет, тъй като Пак Кванг-Рионг бе изгонен седем минути преди края след опасен фаул срещу Ендо.

Сблъсъците на Япония със Северна Корея често се играят на фона на политическо напрежение, свързани с Втората световна война, ядрените амбиции на Северна Корея и отвличането на японски граждани.

"Самураите" са непобедени вече в 12 мача, а в другия мач от групата им Узбекистан надви с 1:0 Таджикистан. Шацких се разписа за гостите в 72-та минута.