Ивет Лалова със 7-o място на Световното първенство

18:34
Най-бързата европейка през тази година Ивет Лалова завърши на престижното седмо място в изключително силния финал на 100 метра на Световното първенство по лека атлетика в Дегу с време от 11.27 секунди.

Лалова бе единствената европейка на финала на най-атрактивната дисциплина на шампионата и започна силно своето бягане, но след това бе задмината от повечето си конкурентки. Световна шампионка в спринта стана американката Кармелита Джетър, която с много силно бягане и време от 10.90 секунди прекъсна доминацията на състезателките от Ямайка в тази дисциплина през последните години.

Световната и олимпийска шампионка от Берлин Шели-Ан Фрейзър поведе в началото нa финала, но след това изостана и завърши на четвърто място с време 10.99. Среброто остана за представителката на Ямайка Вероника Кембъл-Браун, докато Кели-Ан Баптист от Тринидад и Тобаго взе бронза.

Лалова не успя да повтори силното си бягане от вчерашните серии, когато завърши с време 11.10 секунди, но въпреки това самото класиране за финала в тази конкуренция е голямо постижение за българката.