Божинов дебютира, Спортинг губи (видео)

11:15
Българският нападател Валери Божинов дебютира със загуба и жълт картон в португалското футболно първенство, предаде БТА. Божинов влезе като резерва за Спортинг (Лисабон) при домакинското поражение с 2:3 от Маритимо в мач от третия кръг на шампионата.

Българинът, който премина на "Жозе Алваладе" от Парма през лятото, се появи на терена в 54-ата минута на мястото на Яник Джало при резултат 1:2. Спортинг стигна до изравняване четвърт час преди края с гол на друга резерва Хефрен Суарес, а две минути по-късно Божинов получи жълт картон.

Папа Диавара донесе победата за Маритимо след изпълнение на корнер в първата минута на даденото от съдията продължение.

Така Спортинг остана без победа от началото на сезона и с 2 точки заема 11-о място в класирането. Лидер е шампионът Порто с пълен актив от 6 точки и мач по-малко, пред Академика с 6 точки и Бейра Мар с 5 точки.