Ръката на Адриано и голът на Станкович отказаха Милан от титлата

23:30
Нередовен гол с ръка на Адриано в 29-а и попадение на Деян Станкович в 42-а минута донесоха победата на Интер срещу Милан с 2:1 в дербито между двата отбора от 24-я кръг на Серия А. В 71-а минута Алешандре Пато върна един гол за "росонерите", но въпреки това тимът на Карло Анчелоти не успя да избегне поражението.

От самото начало съперниците показаха, че не се обичат особено и заформиха твърда битка. Майкон и Дейвид Бекъм се спречкаха, имаше и други сблъсъци, но съдията пусна по-свободна игра. В 17-а минута Деян Станкович излезе сам срещу вратаря на Милан Абиати, но се забави и Масимо Амброзини с шпагат изби топката от краката му. В 21-а минута Сезар спаси удар на Алешандре Пато.

В 29-а минута Интер поведе, след като Адриано вкара гол, но на повторенията се видя, че бразилецът е играл с ръка. Реферът Роберто Розети обаче призна попадението. В 42-а минута Станкович се реваншира за пропуска си по-рано и вкара за 2:0 в полза на Интер след първото полувреме.

Адриано в началото на второто полувреме излезе сам срещу Абиати, но би покрай вратата. Две минути по-късно при една контра Златан Ибрахимович подаде ниско към Адриано, но той не успя да достигне до топката. И двете опасности пред Абиати дойдоха след грешки на Каха Каладзе. В 60-а минута стражът на "росонерите" спаси удар на Ибрахимович.

Кларънс Зеедорф на два пъти имаше шанс да отбележи за Милан, но защитниците на Интер се намесваха навреме.

В 71-а минута Роналдиньо подаде към Янкуловски в наказателното поле, той върна към непокрития Пато и бразилецът намали на 1:2. Две минути по-късно Адриано демонстрира мощ, надбяга Малдини и стреля, но Абиати спаси.

Гол на влезлия като резерва Филипо Индзаги в 77-а минута бе отменен заради засада. В 79-а минута Сезар изби удар на Пато. В 90-а минута отново вратарят на Интер спаси победата за своите, след като отрази шут на Индзаги.

След победата Интер вече има 56 точки и води с 9 преди втория Ювентус. Милан е 3-и с 45.

Съставите на двата отбора:

Интер: Сезар, Майкон, Самуел, Киву, Сантон, Санети, Камбиасо, Мунтари, Станкович, Ибрахимович, Адриано
Милан: Абиати, Дзамброта, Малдини, Каладзе, Янкуловски, Бекъм, Пирло, Амброзини, Зеедорф, Роналдиньо, Пато

deko1991
16.02.2009 19:05

колко имат ЮВЕ бе смешник я виж да разбереш кой е смешен *devil* какво имат интер извън калчото а *wonder* НИЩО *stop*

Leader78
16.02.2009 13:51

deko1991 глупако Милан има 17 титли ИНТЕР сега ще вземе 17-тата така че за кво ми говори смешко тъп *wonder* *joking* LUD_LEVSKAR САМО ИНТЕР БРАТ !!!!!!!!!!

Ultra_Milan
16.02.2009 09:23

"Съвсем очаквана победа" само дето с помощта на съдията!Как видяха засадата на Индзаги при гола,дето го отмениха, а играта с ръка,дето я видя целия стадион,не можаха.Интер = мафия.

martototo
16.02.2009 08:50

Съвсем очаквано победа ИНТЕР доминираше през целия мач.
ПРЕВЪЗХОДСТВОТО ИМ БЕШЕ ОЧЕИЗВАДНО !!!

lubo_krika
16.02.2009 02:47

LUD_LEVSKAR-първо ти се научи да пишеш правилно и после вече може да коментираш другите.А относно мача съжалявам,че не успях да го гледам и немога да го коментирам така,но определено бях за Милан.

cesekarchetooo
16.02.2009 00:40

deko1991 , спокойно, всичко се връща. Някой ден тъпкано ще им се върне за платените мачове! Като начало МанЮ ще ги смачка в ШЛ, после дано Юве или Милан вземат Калчото /вече е малко вероятно/ защото определено Интер не го заслужават!

deko1991
16.02.2009 00:21

я сравнете титлите да видим тия загубеняци интер колко имат *devil* на светлинни години са от Юве и Милан първо се разровете че ставате смешни *sick*

LUD_LEVSKAR
16.02.2009 00:17

Leader78 честито брат отново ще сме шампиони, а тея лекета нека злобеят. Завистта лошо нещо. ГРАНДЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕ ИНТЕРРРРРРРРРР

Craz1_K1ller
16.02.2009 00:12

Милан изпускали гол след гол и били по добри *wonder* Ти мача гледа ли го или си пиеше сокчето от портокал Ако не броим последните 20-тина минути просто си личеше,че в момента Интер са с поне 2 класи по добри от Милан.Може би накрая Милан вкара и имаше шанс дори да изравни не заради друго а заради индивидуалните пробиви на ПАТО и РОНАЛДИНИО,които се губеха но накрая показаха класа.Играч на мача според мен беше ИБРАХИМОВИЧ,тои по скоро игра като "playmaker".Жалко че титлата се реши толкова рано но за това е виновен и МАУРИНИО *sick*

Leader78
16.02.2009 00:05

злобейте ЗЛЕТАЦИИИИИИИИИИИ ИНТЕР Е ПЪРВИ !!!!!!!!! АЙДЕ СЪС ЗДРАВЕ ДОБРЕ ВИ СЕ ПОСМЯХ ЧОВЕШКАТА ПРОСТОТИЯ НЯМА ГРАНИЦИ !!!!! САМО ИНТЕР !!!!!!! *joking*

LUD_LEVSKAR
16.02.2009 00:01

ivo00004 deko1991 grama21 първо се научете да пишите, тогава давайте коментари. Грандеееееееее ИНТЕРРРРРРРРРРРРРРР проумейте го бе Интер е шампиона, а вие сте жалки смешници.

Leader78

Виж сега предлагам ти да гледаш мача пак и да кажеш кой кой е смачкал тфа че последните 10 минути Милан натискаха незначи че целият мач тфа правегха я кажи нещо за първото полувреме бе *sick*

Barazite
15.02.2009 23:59

защо?кажи ми кое не вярно от моя коментар?и земи си свали тия сини очила че направо не виждаш от тях

Barazite
15.02.2009 23:54

хора бъдете реалисти,милан смаза интер по сички параграфи.милан владееше топката,правеше играта красива,пропуски един след друг,пасове и т.н.нали знаете че неможе да се играе 14 на 11 се пак незнам но сигурно масимо морати прави някой работи със съдийте само на 4 очи,неможе такъв гол да се признае за редовен....жалко за всички миланисти,но спокойно момчета нищо не е загубено все пак интер има гостуване на юве и там ще губят точки спокойно играта продължава

fRSkn
15.02.2009 23:52

хахаахаххха аз съм потресен всеки път ли ще обвинявате съдията или каквото е било там ... приемето го в тъпите си глави ,че не сте по добри от ИНТЕР !!! *devil*

Leader78
15.02.2009 23:47

Виж са миланистче знам че искаш да си изядеш топките от ЯД !!! Ама какво да направим че сте жалки и слаби ?

Leader78
15.02.2009 23:42

тея па я се скриите бе смешки на 9 и 11 точки назад може само да ми ядете задника *wink*

15.02.2009 23:39

от Ювентус съм но бях за милан Принтер ми е най-омразния отбор не за друго а защото са отбора на садийте се тях подпират просто нямам думи

15.02.2009 23:35

Лийдър, тъп си брато! Няма отбор в света, който да са го подпирали повече от вас. Толкова нелеп гол няма! Ебаси и продажника Розети...

ivo00004
15.02.2009 23:32

айде бегаите от тука бе интеристи,размазахме ви през второто полувреме само кадето нямахме късмет,пък и то единия ви гол е нередовен ,абе кво да говоря то се видя,аре тая година сме шампиони!!! *joking*

Leader78
15.02.2009 23:31

аре тихо бе миналия път когато Милан вкараха от засада що неговорихте а ?!

KILLna7
15.02.2009 22:52

И все пак браво на абиати който е избил удара на Пато.Явно тоя пато бил много подкупен бе. *joking*

Shev4enko_
15.02.2009 22:48

Браво Адрианооо !!! йеееее Мардона номер 2 ... нямаш равен *stop*

sqnkata__
15.02.2009 22:47

бахти олигофрена е тоя съдя за нищо не става. . .

ForzaMilan1899
15.02.2009 22:38

Много як гол на Адриано...много добре си я свали на ръката и бааам забивка.Евала на съдия номер 1 на ФИФА *thumb_up*