Байерн в групите на ШЛ след формален реванш с Цюрих (видео)

23:35
Байерн Мюнхен победи Цюрих с 1:0 като гост в плейофен мач реванш и с общ резултат 3:0 се класира за груповата фаза на Шампионската лига.

Двубоят започна чудесно за "баварците", които откриха резултата в 7-а минута. Мюлер проби добре отдясно и подаде на непокрития Гомес, който откри резултата. Въпреки лошото начало, домакините демонстрираха желание и на 2-3 пъти бяха близо до изравнително попадение. Нойер интуитивно отрази опасен удар на Родригес от фаул. Защитата на германците се справи и с няколко не лоши центрирания пред вратата си. Байерн не играеше на повече от 50% от възможностите си, което донякъде бе обяснимо, предвид резултата от двете срещи до момента (3:0). В продължението на първата част Гомес от 3-4 метра оставен съвсем сам не успя да вкара.

След почивката мачът се доиграваше, а "баварците" се забавляваха в тренировъчно темпо. Цюрих опита нещо като натиск в първите минути, но не успя да създаде нищо опасно пред Нойер. За Байерн Петерсен на два пъти и веднъж Рибери пропуснаха чудесни възможности за нов гол.

Ето и стартовите състави на двата отбора:

Цюрих: Леони, Кох, Тейшейра, Барметлер, Родригес, Аегертер, Буф, Джурич, Шонбахлер, Мехмеди, Шермети

Байерн Мюнхен: Нойер, Боатенг, Бадщубер, Ван Буйтен, Лам, Швайнщайгер, Луис Густаво, Мюлер, Рибери, Крос, Гомес