БАТЕ Борисов се издъни срещу Щурм (видео)

23:56
БАТЕ Борисов, който в последните години успя да победи българските Левски и Литекс, е на път да отпадне от Шампионската лига. "Трактористите" направиха равенство 1:1 като домакини на Щурм Грац в първи мач от плейофния кръг на надпреварата.

Играчите на БАТЕ започнаха нервно двубоя пред почти пълния стадион в Минск. В 12-а минута след грешка на халфовете на домакините при изнасянето на топката, капитанът Мануел Вебер открадна, направи двойно с Шабич, навлезе в наказателното поле и с левия крак прати топката покрай Гутор за 0:1.

До края на първата част играта бе равностойна, като футболистите на БАТЕ изглеждаха шокирани от ранния гол и трудно успяваха да стигнат до каквито и да е голови положения.

Това се промени през втората част, когато футболистите на Виктор Гончаренко тотално доминираха и в 60-а минута след центриране от фаул Марко Шимич с глава изравни резултата.

До края на срещата австрийският шампион се бранеше в глуха защита, но в крайна сметка удържа този резултат и влиза като фаворит за реванша.

Междувременно ФК Копенхаген, който през миналата година направи равен като домакин на Барселона, сега почти сигурно няма да играе в групите на Шампионската лига. Датският шампион загуби като домакин от Виктория Пилзен с 1:3. Така най-вероятно ФК Копенхаген ще продължи участието си в евротурнирите, като един от отборите, играещи в групите на Лига Европа.