Стяуа бие в Румъния, Валентин Илиев играе цял мач за "армейците"

10:09
Стяуа Букурещ, който в четвъртък ще се изправи срещу ЦСКА в мач от Лига Европа, записа важна победа в румънския шампионат, след като вчера се наложи с 2:1 над тима на Университатя Клуж.

Срещата се игра на стадион „Астра” в Плоещ и бе от програмата на 3-ия кръг на Лига 1.

Българският национал Валентин Илиев, изигра цял мач за домакините, като се представи на високо ниво, въпреки че получи жълт картон в хода на двубоя.

Иначе Михай Костя изведе домакините напред в 15-ата минута, а Раул Русеску удвои в 74-ата. Крайното 1:2 оформи Стивън Пеле в 76-ата минута.

След успеха Стяуа се изкачи на 2-о място във временното класиране с актив от 7 точки, на една пред Университатя Клуж, чийто тим дели трета позиция с ЧФР Клуж и Рапид Букурещ, като трите тима са с по 6 точки. Лидер е Динамо Букурещ с пълен актив от 9 точки.

В четвъртък отборът на Стяуа посреща родния ЦСКА в плейофа за влизане в групите на Лига Европа.