Бала с класика в Хърватска

09:20
Красимир Балъков взе най-убедителната си победа като треньор на Хайдук Сплит. Неговият тим победи с 3:0 при гостуването на Истра в четвъртия кръг на хърватското първенство.

Успехът качи отбора на трето място в класирането с 9 точки. Една повече има вторият Локомотив Загреб, а лидерът Динамо Загреб е с пълен актив от 12 точки.

"Играхме много добре срещу агресивен съперник. Бързо вкарахме гол, който ни даде сигурност и самочувствие", каза Балъков.

Българският треньор специално похвали атакуващия халф Анас Шарбини, който вкара два от трите гола за победата на Хайдук. "Това момче просто експлоадира", зарадва се Бала.

В следващия кръг воденият от него тим посреща Загреб и ще чака лидерът Динамо да загуби точки при гостуването на четвъртия в класирането Осиек.

Хайдук отпадна в квалификациите за Лига Европа от Сток Сити и вече играе само за трофей на хърватска територия.