САЩ: ерата "Клинсман" започна с реми (видео)

09:57
В първия си мач под ръководството на новия селекционер Юрген Клинсман САЩ завършиха 1:1 с Мексико.

Приятелската среща се игра на стадион "Линкълн Файненшъл Фийлд" във Филаделфия. Мексиканците доминираха през първото полувреме и логично поведоха чрез Пералта, реализирал в 17-ата минута.

През втората част домакините се окопитиха, увеличавайки постепенно оборотите. Първата им голова възможност дойде чак в 57-ата минута, но бе проиграна. Натискът им все пак се увенча с успех в 73-тата минута, когато Роджърс изравни.

"Доволен съм и от играта, и от резултата. Да не забравяме, че Мексико е сред най-добрите 10 тима в света. През второто полувреме ги пресирахме по целия терен и това даде резултат", заяви 47-годишният Клинсман на пресконференцията след мача.