Шльонск изхвърли Локо София от ЛЕ след дузпи

23:15
Локомотив София загуби с 3:4 от Шльонск Вроцлав след изпълнение на дузпи мача-реванш от третия квалификационен кръг в Лига Европа.

Редовното време и продълженията завършиха 0:0. Иванов и Дафчев пропуснаха за "червено-черните" при изпълнението на наказателни удари.

Двубоят започна разпокъсано, със серия грешни подавания и от двата отбора, но постепенно поляците овладяха инициативата. Защитата на "железничарите" не действаше убедително в началото и допусна няколко опасни разбърквания пред Галев. В 19-а минута Мила стреля опасно от пряк свободен удар, но стражът на Локо се намеси чудесно и изби. След 25-а минута "червено-черните" изнесоха играта в по-предни позиции. Атаките им обаче бяха твърде плахи, а Мешич почти не стигаше до топката. Темпото на игра не бе високо и чистите голови положения липсваха. В крайна сметка съперниците изиграха равностойно първо полувреме, което закономерно завърши без голове.

Второто полувреме се разви по подобие на първото. Отново футболистите на Шльонск имаха надмощие в началото. Дудек и Мила стреляха опасно, но първия удар бе уловен от Галев, а вторият мина малко над вратата. В 72-а минута, при може би най-добрата атака за домакините, Писаров центрира отдясно, но Мешич бе блокиран от защитник в последния момент. В 81-а минута Локомотив оцеля, след като противников футболист излезе сам срещу Галев и не успя да вкара.

През първото продължение отборите си размениха по едно положение. В 98-а минута Писаров бе изведен добре отдясно и стреля, но стражът на поляците изби. В 104-а пък, при едно меле пред Галев, Лахчев изчисти от гол линията. В началото на вторите 15 минути футболист на Шльонск изпусна отблизо с глава, оставен съвсем сам пред вратата на Локомотив. "Железничарите" отвърнаха с два изстрела на Дафчев и Лахчев – първият уловен от вратаря, а вторият над вратата. В крайна сметка гол не падна и в допълнителното време.

При дузпите: Горанов вкара за Локо, но Щилка изравни. Йорданов също бе точен и "червено-черните" отново поведоха. Мила обаче вкара за 2:2. При третата дузпа за домакините стражът на гостите отрази удара на Иванов. Матей реализира за гостите. Добрев отбеляза четвъртата дузпа за Локомотив. Пиетрашак също вкара. Последва и пропуск на Дафчев, който изхвърли "железничарите" от Лига Европа.

Локомотив София: Галев, Върбанов, Лахчев, Дяков, Добрев, Янев, Писаров, Горанов, Иванов, Атанасов, Мешич