Суарес и Форлан изведоха Уругвай до рекордна 15-а Копа Америка (видео)

23:55
Уругвай победи Парагвай с 3:0 във финала на Копа Америка и спечели трофея за рекорден 15-и път.

През първото полувреме футболистите на Оскар Табарес надиграха съперника си и заслужено се оттеглиха на почивка с два гола преднина. Урусите изпуснаха едно изгодно положение пред вратата на Прагвай преди в 12-а минута Луис Суарес да открие резултата. Нападателят получи хубав пас отдясно, финтира бранител и с прецизен шут прати топката в мрежата. Уругвай контролираше мача, а Диего Форлан в 32-а минута пропусна чудесен шанс да отбележи втори гол. Голмайсторът на Атлетико Мадрид обаче се реваншира в 43-а минута, когато след грешка в половината на Парагвай и мълниеносна атака, Форлан матира за втори път противниковия вратар.

След почивката Парагвай се втурна да търси гол и бе близо, но ударът на Нелсон Валдес в 54-а минута срещна гредата. Урусите приеха играта в своята половина и въпреки че бяха притиснати, не допуснаха сериозни опасности пред Муслера. В средата на полувремето тимът на Оскар Табарес изнесе играта в по-предни позиции, а Егурен в 74-а минута изпусна чудесна възможност да отбележи трети гол. В 88-а обаче след страхотна контра Форлан се озова сам срещу вратаря на съперника и лесно го преодоля за 3:0.

Уругвай заслужено триумфира с рекордната си 15-а титла от Копа Америка. Домакинът на турнира Аржентина има 14. Припомняме, че "гаучосите" бяха отстранени именно от Суарес, Форлан и компания. Парагвай пък стигна до второто място без победа в редовното време на турнира.

Уругвай: Муслера, Лугано, М. Перейра, М. Касарес, Коатес, Д. Перес (70' Егурен), Гонсалес, Аревало, А. Перейра (64' Кавани), Суарес, Форлан

Парагвай: Вияр, Да Силва, Верон, Марекос, Пирис, Риверос, Ортигасоа, Вера (65' Перес), В. Касарес (65' Естигариба), Валдес, Себалос (77' Бариос)