Уругвай на финал за Копа Америка след два гола на Суарес (видео)

08:45
Луис Суарес класира Уругвай на финала в тазгодишното издание на Копа Америка. Звездата на Ливърпул се разписа на два пъти в рамките на три минути при победата на "урусите" с 2:0 над Перу.

По този начин Уругвай, които направиха фурор на последното Световното първенство, са само на крачка от рекордна 15-та титла в турнира.

Тимът на Оскар Табарес поведе с 1:0 в 53-та минута, когато силен далечен удар на Диего Форлан бе париран от Раул Фернандес, а дебнещият Суарес направи успешна добавка. Суарес се разписа отново само три минути по-късно, след като Алваро Перейра центрира между двама защитници на Перу отляво. Нападателят се измъкна от опита за изкуствена засада на перуанците и прати топката в мрежата на съперника за крайния успех с 2:0.

Капитанът на "инките" Хуан Варгас пък бе пратен под душовете в 69-та минута, тъй като удари с лакът в лицето Себастиан Коатес. Уругвай ще играят на финала в Копа Америка с победителя от мача между Парагвай и Венецуела, които се срещат тази нощ в Мендоса.