Черноморец победи Светкавица на "Лазур"

09:09
Отборът на Черноморец Бургас се наложи над Светкавица Търговище с 2:0 в първата си контрола пред собствена публика.

Първото полувреме премина на по-бавно темпо, поради високите температури, но все пак „акулите” се оттеглиха с гол преднина на почивката. Венци Христов откри резултата в 34-та минута, след като елегантно преодоля вратаря на гостите.

През второто полувреме старши треньорът на бургазлии Димитър Димитров пусна в игра почти изцяло друг състав, който вдигна значително оборотите. Домакините държаха изцяло инициативата и в 60-та минута Борислав Балджийски оформи крайното 2:0 след хубава многоходова атака. С пропуски се отличиха Георги Андонов, Лоривал Асис и Борислав Балджийски.

Добри впечатления оставиха и дошлите на проби при "акулите" французин Жереми Фо-Поре, както и румънецът Новак Йонуц.