Левски завърши наравно със Словачко

00:10
Отборът на Левски завърши наравно 0:0 с чешкия Словачко, в поредната си контролна среща от подготовката в Австрия.

"Сините" можеха да поведат в 23-та минута, когато Младенов направи хубав пробив, след което подаде към Йовов, Христо шутира, но топката бе избита пред голлинията от защитник на съперника. В 39-та минута Младенов отправи хубав удар по диагонала, но топката излезе в аут.

Най-чистото положение за Левски дойде в 55-та минута, когато Сержиньо Грийн засече топката с глава, но тя се отби в гредата. Тимът на Словачко също имаше ситуация с греда в 61-та минута, когато дошлият на проби Ларс Фредрик Рисп, изби от голлинията, след което топката се удари в гредата и така шведът спаси сигурен гол във вратата на "сините".

След края на мача старши треньорът Георги Иванов, заяви че не се интересува от резултата и е доволен от играта на своите футболисти, движението по терена и тяхното старание. Спортния директор добави, че отборът ще бъде във форма за първия официален мач на 28 юли.

Следващата и последна контрола от лагера в Линдабрун е на 19 юли срещу израелския Ашдод.

Левски: Божидар Митрев, Дъстли Мюлдер (70 - Александър Башлиев), Ларс Рисп (60 - Йордан Милиев), Иво Иванов (70 - Стефан Станчев), Орлин Старокин, Сержиньо Грийн (74 - Даниел Димов), Владимир Гаджев (74 - Лъчезар Балтанов), Христо Йовов (71 - Симеон Райков), Даниел Младенов (66 - Тодор Христов), Иван Цветков (54 - Дарко Тасевски), Сьорд Арс (80 - Мариян Огнянов).