Уругвай среща Аржентина, Чили победи Перу

12:06
Уругвай елиминира Мексико от Копа Америка, което означава, че на четвъртфинала тима ще се срещне с Аржентина, докато Чили завърши на върха на групата след победа с 1:0 над Перу.

Мексико напуснаха турнира след три загуби. Чили оглави групата, следвани от Уругвай на второ място и Перу, които останаха трети и ще трябва да изчакат до утре, за да разберат с кого ще играят на четвъртфинала.

Уругвай, които завършиха на равно първите си два мача, поведоха на Мексико след попадение на Алваро Перейра в 14-та минута. Уругвайците доминираха през по-голямата част на мача, но не успяха да вкарат още един гол.

Четвъртфинала между Уругвай и Аржентина ще изправи един срещу друг двата фаворита в Копа Америка. И двата отбора са печелили състезанието по 14 пъти.