Бетис наказа Севиля в градското дерби

09:12
Бетис победи с 2:1 Севиля като гост в андалусийското дерби от 19-я кръг на испанската Примера.

Серхио Гарсия в 71-а и Рикардо Оливейра в 84-а минута дадоха два гола аванс за "зелено-белите". Фредерик Кануте в 90-а минута върна едно попадение, но въпреки това Севиля не успя да избегне загубата.

През първото полувреме Фреди Кануте и Хесус Навас пропуснаха за домакините, а Серхио Гарсия, и Рикардо Оливейра имаха възможност да изведат Бетис напред в резултата.

В 71-а минута Гарсия получи чудесен дълъг пас и с хубав удар откри за гостите. В 84-а Оливейра сложи точка на спора с второ попадение за своите. В продължението на мача Кануте с глава намали на 1:2, но време за обрат нямаше.

Въпреки третата поредна загуба, Севиля е на трето място с 38 точки, а Бетис се изкачи на 13-о място с 25 точки.