Бдин Видин не се даде на ЦСКА, контролно реми на стадиона в Самоков

19:49
ЦСКА и Бдин Видин завършиха 1:1 в контролна среща, играна на стадиона в Самоков.

Двубоят се игра в необичаен формат – 3 полувремена по 30 минути.

Началото бе равностойно, но след 15-а минути постепенно "армейците" наложиха надмощие. Румен Трифонов и Мишел Платини стреляха опасно в 15-а и 16-а минута преди в 28-а Спас Делев да открие резултата. Нападателят на "червените" получи добър извеждащ пас и с прецизен диагонален удар отбеляза – 1:0 за ЦСКА.

През втората част отново "армейците" имаха преимущество. Петър Стоянов пропусна най-доброто положение за тима на Милен Радуканов, а Бдин отвърна с хубави възможности, пропилени от Хаджиниколов и Макенджиев. В 61-а минута обаче отборът от Видин успя да изравни с гол на влезлия като резерва Десислав Русев.

Третото полувреме започна с опасност пред вратата на ЦСКА. Станчев стреля добре с глава, но Здравко Чавдаров майсторски отрази. До края на срещата "червените" взеха инициативата. Втори гол обаче така и не падна.

Стартови състави:

ЦСКА: Караджов, Р.Трифонов, П.Стоянов, Попов, Дечев, Янчев, Садула, Маркиньос, Нелсън, Делев, Платини

Бдин Видин: Стойчев, Станчев, Иво Иванов, Иван Иванов, П. Трифонов, Тричков, К. Цветков, Н. Цветков, Близнаков, Метушев, Хаджиниколов