И Бразилия се изложи в първия си мач на Копа Америка (видео)

09:01
Бразилия и Венецуела завършиха 0:0 в първия си мач от група "В" на Копа Америка.

"Кариаките", които винаги са големият фаворит в турнира и триумфираха през последните две издания, разочароваха своите фенове.

Най-доброто положение за "златистите" бе в 38-та минута, когато Алешандре Пато уцели напречната греда със силен изстрел. Бразилците претендираха за дузпа през втората част, когато изглеждаше, че бранителят на Венецуела Освалдо Вискарондо изби топката с ръка в наказателното поле, но реферът Раул Ороско даде знак играта да продължи.

"Не бяхме достатъчно бързи, за да завършим атаките си. Центрирахме твърде много топки в наказателното поле на Венецуела, когато там нямаше наш играч", заяви в интервю след двубоя селекционерът на Бразилия Мано Менезес.

Това е втори изненадващ резултат в първите три дни на турнира, след като домакините Аржентина също стигнаха само до равенство срещу Боливия в петък (1:1).