Литекс загуби от Дуисбург, Домовчийски вкара на шампионите

08:35
Литекс загуби драматично с 2:3 от Дуисбург в контролен мач, игран пред 10 000 зрители на стадион "Рейсен Арена". Шампионите водеха с 2:1 до 85-та минута, но бързи голове на Гясула и Кунт в самия край донесоха успеха за немците.

Първото полувреме бе равностойно, като и двата тима пропуснаха своите шансове. Късметът обаче се усмихна повече на домакините, които откриха резултата в 24-та минута. Валери Домовчийски се оказа най-съобразителен пред Евгени Александров и прати топката в мрежата. Ловчанлии трябва да съжаляват, че се отеглиха на почивката с гол пасив. Момчетата на Любо Пенев създадоха общо пет чисти положения. На три пъти играчи на Литекс излизаха сами срещу вратаря. Георги Миланов, Тиаго Мирасема и Селио Кодо обаче не успяха да преодолеят Фромловиц. Удар на Миланов пък срещна гредата.

Второто полувреме започна отлично за Литекс. Още в 48-та минута резултатът бе изравнен. Йеленкович се разписа от дузпа за 1:1. Само девет минути по-късно Христо Янев заби за 2:1 и доведе двубоя до пълен обрат.

"Оранжевите" обаче рухнаха в последните пет минути, когато Гясула и Кунт донесоха победата на Дуисбург.

► Дуисбург - Литекс 3:2

"Рейсен Арена", 10 000 зрители

ДУИСБУРГ: Фромловиц, Соарес (54-Керн), Болман (68-Рейче), Баич, Волце, Бросински, Сукало, Пилацикас (78-Хофман), Шао (78-Кунт), Юла (68-Екслагер), Домовчийски (60-Памич)

ЛИТЕКС: Александров, Берберович, Бодуров, Николов, Занев, Йеленкович, Г. Миланов, Янев, Цветанов, Кодо, Мирасема (Баривйера, Руменов, Барт, И. Миланов, Джерманович, Том, Цветков)

Голмайстори: 1:0 Домовчийски (24), 1:1 Йеленкович (48 д), 1:2 Янев (57), 2:2 Гясула (85), 3:2 Кунт (88)