Видима остана в "А" група след победа с дузпи над Спортист

19:40
Отборът на Видима Раковски спечели баража за влизане в "А" група, надигравайки след изпълнение на дузпи Спортист Своге на стадиона във Враца.

В редовното време двубоят завърши 1:1, а при дузпите Видима триумфираха след 3:2 в тяхна полза.

Първото полувреме бе за тима на Спортист, който стигна и до попадение в 35-та минута чрез Василев. Футболистът успя да се разпише с глава след центриране от фаул на Стоев. На "шоколадите" оставаха само 11 минути до крайния успех в мача, когато Господинов се разписа от дузпа за тима на Видима и изравни резултата. Дузпата бе отсъдена от рефера Ахмед Ахмед за фаул на Годжев срещу Русев.

След запазване на резултата 1:1 се наложиха две продължения по 15 минути, в които обаче единственото интересно нещо бе втория жълт и съответно червен картон на Стоян Тодоров от Своге. И двата тима не искаха да рискуват и оставиха развръзката за дузпите.

Там севлиевци бяха по-точни и след вкарана трета дузпа от Самет Ашимов и пропуск на играч на противника след това, се поздравиха с успеха.