Ривър Плейт на 90 минути от изпадането

09:31
Ривър Плейт са само на 90 минути от историческо понижение, след като 33-кратните шампиони на Аржентина загубиха с 2:0 от Белграно в първия мач от баражите.

Головете, по един във всяко полувреме, са дело на Сезар Мансанели и Сезар Перейра, като това определено дава сериозна преднина на отбора от Насионал В да се качи в елитната дивизия.

Ривър Плейт, които взеха последната си титла през сезон 2007/08, изпаднаха в наистина трудна ситуация, тъй като определящо за изпадане от Висшата лига на Аржентина е средния резултат на тимовете за три сезона. Мачът между отборите беше прекъснат, тъй като малко след двата гола фенове на Ривър Плейт нахлуха гневни на терена в Кордоба. Запалянковците изливаха гнева си върху собствените си играчи, като ги молеха за повече усилия. Предстои определящи реванш на баража.