115-килограмов вратар хвана дузпа на Бербатов

08:12
115-килограмовият вратар Емил Пергелов се превърна в герой, а Несебър спечели първия турнир "Бербо и приятели" на Слънчев бряг.

Аматьорите се докопаха до 1:1 в редовното време. След това финансовият директор на втородивизионния тим хвана дузпа на Бербатов, а Емил Гъргоров удари греда и Юнак загуби. Пергелов е на 46 години, но показа уникален рефлекс. В редовното време Венцислав Гичев-Чайката откри, но Емил Гъргоров успя да изравни.

Мачовете започнаха с минута мълчание за жертвите в зверската катастрофа край Пловдив.

Победителите взеха купа и 2000 лева. С 5 гола топреализатор на турнира стана Никола Кралев от Лазур. Премията за него бе 300 лева.

Над 300 зрители гледаха последните мачове от турнира. Половин час Димитър Бербатов раздава автографи след финала. Вреди се цял клас от Добрич, дошъл на екскурзия. Фен от Струмица го покани там, а имаше и много англичани.

Днес победителите канят победените на обяд в заведение на Северния плаж в Несебър. Паричната премия ще бъде превърната в купон, но част от нея ще отиде за децата от дома в Кошарица.