Поморие ще играе с Видима за промоция в елита

19:28
Черноморец Поморие си осигури среща с Видима Раковски за бараж за влизане в А група, след като победи с 2:1 Спортист Своге.

Поморийските "акули" надделяха над съперниците си от Своге, след като показаха определено по-голяма активност на стадион "Хаджи Димитър" в Сливен, въпреки, че до края на мача останаха с девет човека на терена. Първото попадение за Поморие дойде в 38-та минута, след центриране на Божинов от фаул и Копаранов, който вкара топката във вратата. В 41-та минута Костадинов увеличи резултата на 2:0. Второто полувреме. Спортист успя да върне едно попадение, след като Борисов центрира прехвърли защитата на Поморие и Младенов реализира с глава. Спортист Своге отбелязаха и втори изравнителен гол, който обаче беше отменен.

Поморие ще играят срещу Видима Раковски в неделя за директна промоция в елита на България.