Германия с лесна победа над Азербайджан

08:40
Националният отбор на Германия спечели гостуването си на Азербайджан в Баку с 3:1 и записа седмата си победа от седем мача в своята квалификационна група за Европейското първенство в Полша и Украйна догодина.

Селекционерът на тима Йоаким Льов вече може да мисли за финалите на европейското, след като немците имат 10 точки преднина пред втория Белгия. Единственият отбор, който може да настигне Бундестима е Турция, ако спечели оставащите си четири двубоя.

Месут Йозил и Марио Гомес дадоха преднина от два гола за Германия преди почивката, но минута преди края Мурад Хюсеинов намали. В самия край Андре Шурле отбеляза трето попадение за гостите и узакони победата на своите.

Нападателят на Милан Златан Ибрахимович отбеляза хеттрик при победата на Швеция над Финландия с 5:0 в мач от група "Е". Шведите са втори в групата, на три точки зад лидера Холандия.

Останалите резултати:
Фарьорски острови - Естония 2:0, Сан Марино - Унгария 0:3, Босна и Херцеговина - Албания 2:0, Беларус - Люксембург 2:0.