Англия стопи два гола пасив и стигна до точка срещу Швейцария на "Уембли"

20:35
Англия и Швейцария завършиха наравно 2:2 на "Уембли" в квалификационен мач за Евро 2012 от група G.

В първите пет минути на срещата домакините опитаха да вкарат бърз гол като се възползват от мудните бранители на "кръстоносците". В третата минута след центриране отляво на Милнър, Джуру с отчаян шпагат изчисти топката пред крака на Бент, който щеше да получи сам пред отвора на вратата.

С течение на времето швейцарците започнаха да владеят повече топката и в седмата минута топовен удар на Инлер с мъка бе отразен от Харт.

Възпитаниците на Фабио Капело по-малко играеха с топката в първата половина на полувремето и чак след 20-а минута те имаха две добри голови възможности. Първо Паркър меко центрира отдясно на задна греда, където Милънр изпревари Лихщайнер и с глава стреля встрани от вратата. Няколко минути по-късно Лампард повтори упражнението, като с балонна топка пробва да намери Рио Фърдинанд, защитникът на Манчестър Юнайтед стреля с глава, но топката мина на сантиметри над горната греда.

В 33-а минута Транкило Барнета получи правото да изпълни пряк свободен удар вляво от вратата на Харт. Крилото на "кръстоносците" меко центрира топката към границата на малкия пеналт, Рио Фърдинанд пробва да изчисти с глава, но остана под топката, която заблуди стража на домакините и влезе в неговия долен ляв ъгъл - 0:1.

Три минути по-късно отново Барнета имаше шанса да изпълни фаул вляво от вратата на албионците. Позицията бе идеална за центриране в наказателното поле, но халфът на гостите пробва да стреля от малък ъгъл в близкия ъгъл на Харт. Вратарят не очакваше този ход и въпреки че опита отчаяно да изчисти топката, тя влезе в мрежата му за 0:2.

Само минута по-късно англичаните върнаха един гол, след като Джак Уилшър бе повален в пеналта на "кръстоносците" от Джуру, реферът отсъди дузпа и даде жълт картон на защитника. Лампард отбеляза от бялата точка за 1:2.

През втората част Капело извади Лампард и на негово място влезе Ашли Йънг. Звездата на Астън Вила веднага допринесе за каузата на своя тим. В 52-а минута Милнър центрира отляво, на границата на наказателното поле Бейнс с гърди продължи топката към Йънг и юношата на Уотфорд с кинжален удар по диагонал прати топката неспасяемо в долния ляв ъгъл на Беналио, изравнявайки резултата.

След почивката домакините доминираха, като в 63-а минута Уилшър с пас по конец изведе Бент сам срещу вратаря, но нападателят на Англия шутира в лятото на Беналио.

Седем минути по-късно Ашли Йънг проби през центъра между четирима противникови футболисти и от дъгата стреля по земя с десния крак, Беналио плонжира и изби, топката попадна на крака на Дарън Бент, който на празна врата, от границата на малкия пеналт шутира с левия крак над напречната греда.

Девет минути преди края Бейнс с пас по земя пробва да изведе Милнър на чиста позиция, Джуру блокира халфа на Манчестър Сити, но преди да докосне топката се подхлъзна и позволи на Милнър да овладее топката до аутлинията. Крилото на албионците веднага пусна хоризонтален на голлинията пас към Ашли Йънг, който от границата на малкия пеналт стреля над напречната греда.

До последния съдийски сигнал гостите владееха повече топката, но не успяха да организират нападение, което да промени резултата. Така, в крайна сметка, двата тима си разделиха по една точка.