ЦСКА закри сезона с победа, Шеридън вкара на изпроводяк

19:49
ЦСКА победи Академик София с 3:1 на "Българска армия" в мач от последния кръг на родната "А" група.

"Червените" очаквано имаха надмощие преди почивката. Делев на два пъти в 8-а и 19-а минута бе изведен добре зад защитата на "студентите", но не успя да реализира. След това чудесни възможности се откриха пред Тонев и Попов, които обаче също не можаха да отбележат. В 38-а минута натискът на "армейците" даде резултат. Костов се възползва от грешка в защитата на Академик, открадна една топка и реализира – 1:0. Радостта на ЦСКА обаче трая само 3 минути. В 41-а след хубава контра Сакалиев подаде добре на Василев, който реализира за 1:1.

"Червените" тръгнаха да търсят второ попадение веднага след почивката, но Делев и на два пъти Костов пропуснаха от чисти позиции. Натискът на домакините все пак даде резултат в 71-а минута. Шеридън с удар от границата на наказателното поле за втори път порази Стойчев. В 90-а и Делев след пас на Стоянов се разписа за 3:1.

Стартови състави:

ЦСКА: Макенджиев, Акуаро, Попов, Трифонов, П. Стоянов, К. Янев, Маркиньос, Садула, Тонев, Костов, Делев

Академик София: Стойчев, Асенов, Мбемба, Кюмюрджиев, Малинди, Димитров, Василев, Бонфин, Иванов, Димчев, Сакалиев