Без изненади: Удинезе в ШЛ, Лацио и Рома в ЛЕ, Юве зад борда

23:39
Лацио победи Лече с 4:2 като гост в голово шоу от последния кръг в италианската Серия "А".

Томазо Роки изведе "орлите" напред в 7-а минута, но Мануел Копола в 33-а изравни. Темпото на игра бе много високо, а головите ситуации се редуваха една след друга пред двете врати. В 35-а минута Мауро Сарате отново изведе столичани напред. Лече обаче отново успяха да изравнят с гол на Игнасио Пиати в 41-а.

След почивката Масимилиано Бенаси от домакините бе изгонен в 52-а минута и Лацио мигновено се възползва. Сарате от дузпа в 55-а минута направи резултата 3:2, а Джузепе Вивес си отбеляза автогол в 63-а.

Удинезе и Милан завършиха 0:0 на "Фриули".

Домакините имаха по-добрите възможности да стигнат до успеха, но Ди Натале, Инлер и Санчес не успяха да вкарат. На два пъти и гредите спасиха "росонерите".

Рома победи вече изпадналия Сампдория с 3:1.

Даниеле Манини изведе гостите напред в 26-а минута, но с голове на Франческо Тоти в 30-а и Мирко Вучинич в 70-а минута "вълците" обърнаха развоя на срещата в своя полза. Марко Бориело в 86-а също се разриса за 3:1.

Ювентус завърши сезона с 2:2 срещу Наполи у дома.

Кристиан Маджо откри за сицилианците в 22-а минута. Джорджо Киелини изравни в 47-а, но Кристиано Лукарели в 70-а отново изведе Наполи е напред. Алесандро Матри в 84-а вкара за крайното 2:2.

Така Удинезе ще играе в третия квалификационен кръг на Шампионската лига, а Лацио и Рома в Лига Европа. Ювентус остава извън евро турнирите.