Реал с галактическа победа в последния кръг, Кристиано счупи голов рекорд

23:10
Реал Мадрид разгроми Алмерия с 8:1 като домакин в последния кръг от Примера дивисион.

Топреализаторът на испанското първенство Кристиано Роналдо откри резултата още в четвъртата минута. След центриране от фаул на Шаби Алонсо, Рамос с глава подаде топката към Роналдо, който бе оставен непокрит на задна греда и с плонж заби 39-о си попадение за сезона. В 31-а минута Адебайор удвои преднината на своя тим, но в 33-а минута Уче бе оставен непокрит в малкия пеналт на Реал и не остави шанс на Дудек, намалявайки резултата.

Три минути след началото на втората част Карим Бензема премина като на парад през цялата защита на Алмерия и с удар по земя в долния десен ъгъл преодоля Естебан за 3:1.

В 52-а минута Кака подаде на Кристиано в наказателното поле, португалецът се измъкна от персоналния си пазач, преодоля вратаря и стреля с левия крак от малък ъгъл. Топката бе изчистена от голлинията от защитни на домакините, но попадна на крака на Адебайор, който я прати в мрежата за 4:1.

Единайсет минути по-късно Реал осъществи невероятна контраатака, която доведе до пети гол. Рамос изчисти топката към тъчлинията, където Роналдо от въздуха с пета я прати към Адебайор, който с едно докосване осъществи двойно подаване, извеждайки Кристиано по десния фланг. Португалецът пусна прострелно центриране по земя за Бензема, който изпревари излезлия Естебан, пращайки топката в опразнената врата, вкарвайки втория си гол в мача.

В 73-а минута Емануел Адебайор оформи своя хеттрик, вкарвайки гол от непосредствена близост, след като бе оставен абсолютно непокрит в малкото наказателно поле на гостите при центриране от корнер.

Три минути по-късно Кристиано Роналдо заби 40-я си гол за сезона след солова акция по десния фланг и кинжален удар от границата на пеналта, попаднал в долния десен ъгъл на Естебан. С това си попадение Роналдо счупи рекорда за най-много голове за един сезон в Примера.

Четири минути преди края юношата на Реал Хоселу получи прекрасен пас от Кристиано Роналдо и от границата на малкото наказателно прати топката за осми път в мрежата на Алмерия.

Spiritdon
22.05.2011 19:00

anrito12 защо говориш на изуст Роналдо има 11 асистенции в лигата Меси има 20 *smile* И не съм съгласен с теб относно головете на Роналдо . Може част от тях да са от фалове , дузпи или на полупразна врата , но все се иска умение да се пласираш правилно и да изпълняваш статичните положения *smile*
elbarsa Меси вкара хубав гол на полуфинала ,нооо именно Роналдо вкара победния гол на финала за Купата , така че .. не е като да не прави нищо в мачовете с Барса *smile*
П.С. Казвам си моята гледна точка , няма нужда почвате да ме псувате *smile*

city_blue
22.05.2011 18:10

хехехе Роналдо тхе бест... къде е меси бе хахах

alienpro
22.05.2011 23:48

Меси ще играе Финал за Шампионска лига, и печели Испанското първенство... А Ронално да вкарва по 20 ако иска на Елементарни клубчета като Алмерия. Той само на отбори от този ранг може да вкарва. Успех на Мадритистите за СУперкупата на Испания *smile*

elbarsa
22.05.2011 17:01

а каде беше на мачовете с барса,в големите мачове се разбира кой кво може и кой колко струва...!

Bobo_Vieri_89
23.05.2011 01:49

Донесе им Купата на краля там беше...а невестулката Меси каде беше преди Пепе да получи червен картон за неправилно дишане? Ааа да на разходка да подържа дренажа

anrito12
22.05.2011 14:07

Също така, не мога да разбера с какво е заслужил да е най-добрия, с 50 си гола хаххахаха "НЯМА СМИСЪЛ ПРОСТО" Да е жив и здрав и му пожелавам да стане малко по-отборен играч. Ае ся отивам да ударя 2,3 бири *beer*

FaNaTiKa
22.05.2011 13:33

мале кви глупости съм писал, помня го де ама .. не съм бил в състояние да пиша явно хаха

desangele
22.05.2011 11:07

Аз лично се кефя,че има два феномена като Роналдо и Меси. И двамата имат по 52 гола,двамата играят в едни от най-големите клубове в света и са невероятни голови машини.Толкова ожесточена битка не е имало.Чупят рекорди където хванат а са още много млади.Просто са с много класи над другите футболисти.

KaPp1
22.05.2011 11:38

роналдо е с 53

FaNaTiKa
22.05.2011 03:22

браво тия реал ли са кви са роналдо ли е къв е браво играят момèтата от време на време обаче не винаги .. но са в пъти по-добри от преди моуриньо просто са си изграят по-стабиларка не вкарват за първи път толкова много голове евала на момчетата постепенно във времето ще станат достоен конкурент на БАРса

brickbat
22.05.2011 01:37

Не е по темата, но не видях някъде да пише в сайта, а смятам че е важно изпадането на Депортиво. като гледам таблицата в Франция и се хващам за главата, там 7мия е на 5 точки само пред Монако които са в зоната за изпадане. Утре мисля, че в Англия също може да има изненада по повод на това кой ще изпадне (например може Блекбърн ако Уигън бие). Този сезон май се очертава в почти всички първенства (може би без Англия и Холандия, за други не се сещам) битката за оцеляване да е по заплетена от колкото тази за титлата.

Barca_fen112
22.05.2011 00:34

Айде и тоя край на сезона дойде ! Пожелаавам ви догодина да сте по - силни та най - накрая наистина да има битка до последния кръг !

KrisPK
22.05.2011 00:26

колко много омраза от фенчетата на парцалона че не е истина!
Кристиано е велик ! той влезна в историята та дори с голове с/у алмерия пак е велик! Щом е толкова лесно да вкарваш с/у текива отбори защо меси не вкара повече ит кр7?Айде фенчетата на парцалона лягайте си и сънувайте кошмар-Как на уембли гнома меси,хави,пуйол итн ревът а берба и компания ликуват *ball**goal**cup**devil*

CLOTH
21.05.2011 23:58

Наистина е жалко, че не спечелихме Примера тази година, но поне света ще знае, че най-добрият футболист на планета за момента играе в Реал Мадрид !

anrito12
22.05.2011 14:00

Не се излагай. Вкарал над 50 гола и вече е най-добрият на планетата. 50 гола: 10 от дуспа, 7 от фал, 30 на празна врата и 10 сам срещу вратаря да не забравяме, че има някъде към 3 асистенции общо за 50 мача през сезона. Докато Меси показа, че е най-великия с гола си срещу Реал. 52 гола, 30 и няколко асистенции и най-важното: играе за отборо !! *thumb_up* , заразлика от някои други *smile*

vladura307

Ако му върви по този начин през новия сезон Реал ще имат още по големи шансове за титлата. Ще става все по интересно испанското първенство.

Divaka_Ivaka
21.05.2011 23:31

нема зна4ение важното ги вкара и постави нов рекорд така 4е аре без да завиждате просто е мн Добар Роналдо е номер 1

vladura307
22.05.2011 00:04

Наистина си е за завиждане. Всеки би се радвал Роналдо да играе в любимия му отбор.Повечето казват Педал медал незнам си какво ама като се пусне слух че Роналдо ще ходи в любимия им клуб и се започва. Супер дано стане много ще се радваме и т.н *smile* *smile* *smile*

lfc_barca
21.05.2011 23:25

има една разлика м/у месси и роналдо месси с головете си и отборната игра с шави иниеста педро вия качи барса пак на трона в испания и е на финал в ШЛ аа роналдо с головете си пак остана на сухо освен купата на краля така че тази златна обувка ще е без стойност защото роналдо ще знае че пак нищо не е постигнал макар че вкарал 40г в лигата и над 50г общо

ComsteR

Евалата точно си го казал *smile* не е най важното но пък е недостижим за момента *smile*

ComsteR
22.05.2011 01:35

Виж коментара на теб Човека го е казал точно *smile*

crreal
21.05.2011 23:30

Незнам кое има и кое няма стойност ,но тоя рекорд сигурно няма да бъде подобрен в следващите 20 год. пък ти си говори кое от значение и кое не.Безпорно предпочам титлата отколкото някакви такива рекорди ,но така е трябвало да стане.Във всеки слъчай трябва да се признае че 40 гола в 32,33 мача е нещо невиждано досега в Испания ,а може би и в Европа...