Селтик спаси сезона, "детелините" спечелиха Купата на Шотландия

20:02
Селтик победи Мъдъруел с 3:0 на финала за Купата на Шотландия и завоюва своя 35-и трофей от тази надпревара.

Възпитаниците на Нийл Ленън откриха резултата в 32-а минута, когато кореецът Ки Сунг-Йънг с удар от далечна дистанция препарира вратаря Рандолф. Малко по-късно Гавин Ганиг можеше да изравни, но ударът му срещна напречната греда на Селтик.

В 76-а минута отборът от Глазгоу вкара втори гол. Удар на Марк Уилсън рикошира от крака на капитана на Мъдъруел Стивън Крейгън и влетя в мрежата. Пет минути преди края Чарли Мългрю оформи крайния резултат с гол от пряк свободен удар.

Този успех до голяма степен спаси сезона на детелините, след като миналата седмица техният най-голям опонент Рейнджърс стана шампион във Висшата лига на Шотландия.

"Сините" обаче не успяха да вземат Купата, тъй като бяха спрени от Селтик в петия кръг след преиграване.