Борусия Дортмунд завърши сезона с победа

18:46
Шампионът на Германия Борусия Дортмунд завърши сезона с класа, след като победи тима на Айнтрахт Франкфурт с 3:1 на своя стадион.

Преди началото на срещата, Нури Сахин се сбогува с "жълто-черната" публика, тъй като от новия сезон ще носи екипа на Реал Мадрид. Гостите от Франкфурт, които изпаднаха във Втора Бундеслига след днешното поражение, поведоха в резултата. В 46-та минута се разписа Росе, след като преди това в 12-та минута Лукас Бариос бе пропуснал дузпа. Борусия обаче спечели срещата след попадения на Бариос в 68-та минута, автогол на Васоски в 72-та минута и отново гол на Бариос в 90-та минута. Тиш-Риверо от Айнтрахт бе изгонен в 80-та минута, а в 81-та минута Деде пропусна дузпа. В крайна сметка,

Борусия Дортмунд приключва сезона като шампион с актив от 75 точки. Байер Леверкузен остава втори с 68 точки, след като спечели гостуването на Фрайбург с 1:0. Байерн Мюнхен надви у дома Щутгарт с 2:1, но остава трети с 65 точки.

Отборите на Айнтрахт Франкфурт и Санкт Паули се сбогуват с елита, а Борусия Мьонхенгладбах ще играе плейоф за оставане в Бундеслигата.

Всички резултати от днес: ФК Кьолн – Шалке 04 2:1, Байерн - Щутгарт 2:1, Борусия Дортмунд - Айнтрахт 3:1, Фрайбург – Байер Леверкузен 0:1, Хамбургер – Борусия Мьонхенгладбах 1:1, Хановер 96 – Нюрнберг 3:1, Хофенхайм – Волфсбург 1:3, Кайзерслаутерн – Вердер 3:2, Майнц – Санкт Паули 2:1.