Удинезе удари Лацио на "Фриули" в битката за 4-о място

17:52
Удинезе победи Лацио с 2:1 у дома в мач от поредния кръг на италианската Серия "А".

"Зебрите" категорично надиграха съперника си през първата част и заслужено се оттеглиха на почивка с гол преднина. Левият фланг на защитата бе слабото звено на "орлите" в тази среща и домакините чудесно се възползваха от колебливите изяви на Гаридо. В 35-а минута Антонио Ди Натале бе изведен чудесно отдясно и разстреля Муслера – 1:0 за "фриуланите". В 42-а Исла бе изведен чудесно отново през зоната на Гаридо и подаде към Ди Натале, който от няколко метра прати топката във вратата. Преди почивката Удинезе пропусна още 2-3 чудесно възможности за гол.

В началото на второто полувреме Лацио натисна и стигна до дузпа. В 66-а минута Роки финтира чудесно Анжела, защитникът на "зебрите" го фаулира и бе изгонен, а "орлите" получиха дузпа. Мауро Сарате се нагърби с изпълнението, но стреля безобразно слабо, право в ръцете на Ханданович. Десет по-късно обаче Либор Козак след центриране от фаул прати топката във вратата на Удинезе – 1:2. Няколко минути по-късно отново той можеше да изравни, но нямаше късмет и топката срещна гредата. Гостите натиснаха сериозно и в 82-а минута Ханданович спаси своите удар на Диас. До края на срещата Лацио имаше надмощие, но не успяха да стигнат до изравнително попадение.