Ливърпул с нова грешка, губи две точки в Уигън

23:40
Отборът на Ливърпул загуби две точки в борбата за титлата след като не успя да победи тима на Уигън в гостуването си на "Джей Джей Би Стейдиъм" и завърши при резултат 1:1.

Гостите откриха резултата в 41-а минута с попадение на израелеца Йоси Бенаюн и мърсисайдци се прибраха с гол аванс на почивката. Домакините се добраха до равенството в 84-а минута когато дебютантът Мидо бе точен от бялата точка, за отсъдено нарушение на Лукаш Лейва срещу Джейсън Кумас. Резултатът за "червените" можеше да бъде далеч по неблагоприятен ако удар на Уго Родалега от фаул не бе срещнал горната греда на Хосе Рейна.
Смените на Рафаел Бенитес отново породиха доста въпросителни след като капитанът Стивън Джерард и нападателят Фернандо Торес бяха заменени.

Уигън - Ливърпул - 1:1
0:1 - Бенаюн - 41 мин
1:1 - Мидо - 83 мин. дузпа

Уигън: Полит, Мелхиот, Шарнер, Бойс, Фигероа, Де Ридер (64-Кумас), Браун, Тейлър (80-Камара), Карърмол, Мидо, Заки (77-Родайега)
Ливърпул: Рейна, Арбелоа, Карагър, Шкъртел, Ф. Аурелио, Лукаш, Маскерано, Бенаюн (75-Каут), Джерард (84-Кийн), Бабел, Торес (72-Риера)

29.01.2009 12:21

*sad* Тъпа и скучна работа !! На кого освен на феновете на Мангалите ще му е кеф Манчестър пааак да стане шампион !
Много по добре би било Ливърпул да го вземе, поне го заслужават след толкова години! Велик клуб е , но последните му мачове са слаби! Надявам се да успеят да завършат първи!

angel_hi
29.01.2009 10:17

Жалко за Ливера,не са готови още за шампиони.Уигън ме учудват евала им правя.Битката е отново между Челси и Манчо.Вила могат да бъдат на 2-ро или 3-то място и да изместят Ливера.

rusi_rusev
29.01.2009 10:14

Интересно ми е какво ще каже сега Бенитес.Имаше много интересни изказвания за късмета на Манчестър преди две седмици.Евертън и Уигъм също ли имат късмет? Май е по добре да си гледа отбора и да не се изказва неподготвен.

chambo
29.01.2009 09:01

Ето това е Ливърпул!Колкото и да са ми симпатични тази година те си остават отбор,който разочарова точно в най важните моменти.Мисля също,че Рафа Бенитес се е изчерпал напално.Как може да искара Торес при 1:0???Така той дава спокойствие на противника да прави по лесно атаките си.В предния кръг пак в края на мача изкара Торес и отново им изравниха.Толкова ли неможе да разбере че мач не се печели в 80-та минута с 1-0.Това е пълна глупост да си без нападател последните 10 минути.Ще е чист късмет,ако не ти вкарат гол.

teooo1
29.01.2009 07:21

тая година Ливърпул ги виждам на 4-то място, по-напред няма да са.Сезона тръгна мн добре за тях, но се видя, че им липсва треньор и докато не немарят свестен треньор няма да са по-напред от 4-то място

emzlatev
29.01.2009 06:21

Задава се много интересе кръг в Премиершип. Какво би станало ако Ливърпул и Челси завършат наравно, а Астън Вила победи Уигън. Статистиката показва, че и Ливърпул и Челси са по добри като гости и дали това нчма да е шанса на Астън Вила да заеме второто място. Притеснява ме само традицията в Англия. Астън Вила имат серия от четири победи и да постигнат пета е малко вероятно, а ако Бенитес се "прояви" по същия начин, както в досегашните мачове, то Ливърпул може да отиде дори и след Арсенал.

caifel
29.01.2009 02:38

Вярно е че Челси не са във форма,но тия се оляха.Ако така играят и в неделя и трети не ги виждам накрая на сезона.Незнам какво му е на Рафа,но така няма да стигне далеч с червените,май иска да си ходи.Този мач съвсем ще ги притесни преди мача с нас,ще ги ударим на Анфийлд,какво по-сладко от това *joking*

BoBi_Levskara
29.01.2009 00:45

Втори пореден мач Бенитес пази резултат от 0-1 и това отново е наказано.Ливърпул ако продлъжават така е съмнително дали и Шампионска Лига ще видият до година но нищо не се знае.Все пак има още 15 кръга.

soNgo91
29.01.2009 00:17

Още като водиха с 5 6 т пред Челси и Ман . Ю си знаех ,че Ливърпул няма да станат шампиони просто нямат потенциал .